jubileusz 09W niedzielę 20 maja 2018 roku na Mszy św. o godz. 10.00 modliliśmy się m.in. w ks. proboszcza Jana Zająca z okazji 23 rocznicy święceń kapłańskich. Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele parafian podziękowali ks. Janowi za 23 lata życia kapłańskiego - za 23 lata modlitwy, pracy, czasem i cierpienia.

„… Jubileusz to dobra okazja do radości i wdzięczności. Dlatego dziękujemy Bogu Najwyższemu za to, że wybrał Ciebie z wielu i skierował do naszej Wspólnoty parafialnej.
23 lata to dużo, 9 lat w naszej parafii to mało a 5 lat sprawowania funkcji proboszcza to jeszcze mniej. Ale ten krótki pięcioletni czas to czas Twojej wytężonej pracy jako gospodarza naszego kościoła.
Wiele zrealizowanych dużych inwestycji, wiele ważnych nobilitujących naszą parafię wydarzeń kościelnych i kilka Twoich nowych funkcji duszpasterskich. W tym czasie zostałeś wicedziekanem dekanatu tarnobrzeskiego, dekanalnym duszpasterzem rodzin, kanonikiem i naszym Przyjacielem.
Drogi Księże Proboszczu, w dniu w którym sam Pan Bóg uczynił z Ciebie swojego sługę chcielibyśmy serdecznie podziękować za zrozumienie, troskę i obecność. Jesteśmy z Tobą w modlitwie, w radościach i w Twoich smutkach. Otaczamy Cię naszą szczerą modlitwą. Szczęść Boże.” – powiedzieli przedstawiciele Wspólnoty parafialnej.