Get Adobe Flash player

rozaniec13Dzisiaj 11 marca 2020 r. o godz. 20.00 w naszym kościele, tak jak w całej Polsce, modlić się będziemy do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o powstrzymanie epidemii koronawirusa oraz ochronę naszych rodzin przed jego skutkami.

W naszym kościele będziemy się modlili przed Najświętszym Sakramentem odmawiając Część Chwalebną Różańca Świętego oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwy błagalne zakończy Apel Jasnogórski. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę w kościele, w domu, w pracy - wszędzie, gdzie będzie to tylko możliwe.

Komisja Maryjna Konferencji Episkopatu Polski, która 29 lutego 2020 r. obradowała na Jasnej Górze w specjalnym komunikacie zwróciła się do wiernych z apelem o modlitwę w intencji "oddalenia epidemii koronawirusa".
Poniżej publikujemy treść apelu Komisji Maryjnej.

Jasna Góra 29 lutego 2020


Głos Komisji Maryjnej


Obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski, modliła się u stóp Królowej Polski polecając Ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia także, z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych.

Znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcamy do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa.

Abp Wacław Depo
Przewodniczący i Członkowie
Komisji Maryjnej KEP

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.