ikona 37Od soboty 27 czerwca 2020 r. w naszym kościele znajduje się Ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Uroczyste przywitanie Obrazu nastąpiło po wejściu do kościoła Rycerzy Kolumba, którzy wnieśli Obraz do świątyni. Wizerunek przywitał ks. proboszcz Jan Zając, ks. Piotr Gaj i ks. Stanisław Wdowiak wraz z asystą ministrantów.

Po umieszczeniu Obrazu przy ołtarzu głównym i odmówieniu modlitw, w tym także modlitwy za prześladowanych chrześcijan, odprawiona została Msza św. a po niej nabożeństwo czerwcowe. Podczas wieczornej Mszy św. homilię wygłosił ks. Piotr Gaj mówiąc m.in.:
- W wielu krajach wyznawcy Chrystusa są pozbawieniu dorobku całego życia, wyganiani, więzieni, torturowani i mordowani. Prześladowania te, są tylko i wyłącznie z tego powodu, że ci ludzie nie chcieli się zaprzeć wiary i Chrystusa.
Bolesne jest to, że świat milczy na ten temat. Są jednak organizacje, głownie kościelne, które niosą pomoc humanitarną. Ale oprócz pomocy materialnej potrzebne jest także wsparcie modlitewne. Taki cel ma też m.in. peregrynacja Obrazu.

Przez całą niedzielę 28 czerwca 2020 r. będzie przed tym obrazem trwała modlitwa w intencji prześladowanych chrześcijan. Ten wizerunek, który wędruje po całym świecie skupia wyznawców Jezusa Chrystusa po to, aby być głosem tych, o których świat zapomniał, którzy cierpią i płaczą, którzy są dumni, że są wyznawcami Jezusa Chrystusa. Wspomóżmy Ich naszą modlitwą i darem serca.

Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w Polsce trwa peregrynacja Ikony Matki Bożej, napisanej na zamówienie Rycerzy Kolumba przez włoskiego ikonopisa Fabrizia Diomediego. Ta inicjatywa zakonu ma na celu modlitwę i refleksję nad możliwościami wsparcia prześladowanych współcześnie chrześcijan, ale też wezwanie do odważnego wyznawania wiary w codzienności. Oryginał ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan oraz kilkadziesiąt kopii tej ikony poświęcił w Baltimore abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo. Ikona peregrynuje we wszystkich polskich parafiach, w których działają Rycerze Kolumba. Inicjatywa ta jest okazją do refleksji nad współczesnym męczeństwem, oraz do pozyskania środków na rzecz niesienia pomocy chrześcijanom prześladowanym na Bliskim Wschodzie.