maj fatimskaW czwartek 13 maja 2021 r. po nabożeństwie majowym i Mszy św. o godzinie 18.00 zostało odprawione nabożeństwo fatimskie inaugurujące cykl nabożeństw w kolejnych miesiącach aż do października.
Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Ma ono charakter ekspiacyjny (przebłagania za winy) i obejmuje wspólne odmawianie Różańca.

Wieczorna procesja z figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień. W 1917 r. w Fatimie (Portugalia) Matka Boska sześciokrotnie ukazała się trójce pastuszków: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji. Miało to miejsce kolejno: 13 maja, 13 czerwca, 13 lipca, 19 sierpnia, 13 września i 13 października. Ich głównym przesłaniem była konieczność nawrócenia, pokuty, modlitwy o pokój i koniec wojny (w latach 1914-1918 trwała I wojna światowa) oraz ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Nikt z ludzi nie otrzyma żadnego daru niebieskiego, który by nie przeszedł przez Jej dziewicze dłonie, albowiem wolą Boga jest, abyśmy wszystko mieli przez Maryję.
                                                       św. Ludwik Grignion de Montfort