Get Adobe Flash player

rocznica 42W niedzielę 20 czerwca 2021 roku w naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych zebrały się by upamiętnić dzień pierwszej Komunii Świętej, przeżywając uroczyście jego rocznicę. Rok temu przeżywały ten piękny dzień – I Komunii św. Wtedy Pan Jezus pod postacią chleba po raz pierwszy przyszedł do Ich serc. Był to dzień wielkiej radości dla dzieci, dla Ich rodzin, dla naszej parafii i dla całego Kościoła.
Od tego czasu minął już rok, przez który dzieci klękały przed ołtarzem, by przyjąć do swego serca żywego Boga Jezusa Chrystusa naszego najlepszego Przyjaciela.

Dziś przyszły aby radosnym sercem dziękować Jezusowi za dar Eucharystii dla Kościoła, za dzień naszej I Komunii św., za każdą Komunię świętą, którą przyjęły.
Odżyły radosne wspomnienia sprzed roku. Przez ten rok dzieci urosły, ale też lepiej poznały Pana Jezusa i Jego naukę, bardziej pokochały Boga.
Dzieci przyszły do Jezusa, z dziecięcą wiarą, aby słuchać Jego słowa i uczyć się, jak je codziennie wypełniać. Przyszły z dziękczynieniem w sercu, za cały rok Jego szczególnej obecności w Ich życiu.
Przyszły do Jezusa z cichą prośbą by pomógł Im wzrastać „w łasce u Boga i ludzi”, pod czujnym i kochanym wzrokiem Jego i naszej Matki – Maryi.

Mszę świętą z udziałem dzieci rocznicowych odprawił ksiądz proboszcz Jan Zając wraz z ks. Stanisławem Wdowiak. Nad przebiegiem uroczystości rocznicowej czuwał ks. Piotr Gaj. Dzieci przygotowały bogatą oprawę liturgiczną, uczestnicząc w liturgii Słowa i procesji z darami oraz odczytując stosowne komentarze. One też przed zakończeniem Mszy Świętej podziękowały księdzu proboszczowi i ks. Piotrowi za duchowe prowadzenie i wsparcie, rodzicom i nauczycielom za codzienny trud wychowania i nauczania oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości. Ksiądz proboszcz również złożył podziękowania zaangażowanym w tę uroczystość oraz życzył dzieciom głębokiej przyjaźni z Bogiem.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.