kongres 3724 kwietnia 2022 r. rozpoczęły się obchody związane z trwającym Kongresem Eucharystycznym, który przeżywany jest w parafiach całej diecezji. Jego zwieńczeniem będzie Msza Święta odprawiona w dniu 26 czerwca 2022 r. w Sandomierzu pod przewodnictwem kard. Gerharda Mullera.
Rozpoczęcie Kongresu w naszym dekanacie miało miejsce w dniu 24 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 Mszą św. w parafii Chrystusa Króla.

W naszej parafii uroczystości Kongresowe rozpoczęły się w dniu się 2 maja o godz. 17.30 nabożeństwem majowym a po nim została odprawiona Msza św. Po Mszy świętej wieczornej rozpoczęła się całodobowa adoracja zakończona we wtorek w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Po Godzinie Miłosierdzia Najświętszy Sakrament został w uroczystej procesji przeniesiony do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie.
Przed kościołem na Serbinowie Najświętszy Sakrament został przekazany przez księdza proboszcza Jana Zająca księdzu proboszczowi Janowi Biedroniowi, a następnie przeniesiony do kościoła.