tyniec 17W piękny sobotni poranek 28 maja 2022 roku grupa ponad czterdziestu pielgrzymów wraz z księdzem Sylwestrem Utnikiem udała się autokarem na pielgrzymi szlak.
Zakon karmelitański należy do zakonów maryjnych. Założony został dla szerzenia czci Matki Bożej i jest Jej całkowicie poświęcony. Zakonnicy nazywają się "Braćmi Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel". Jeden z mieszkających tam zakonników oprowadził pielgrzymów po Sanktuarium i opowiedział o historii i zabytkach Sanktuarium.

W Sanktuarium znajduje się przepiękny i zabytkowy obraz Matki Bożej Szkaplerznej bardzo bogaty duchowo, do którego modlą się pielgrzymi doznając wielu łask.
Na obrazie Maryja w prawej dłoni trzyma szkaplerz – znak przymierza. Jest zatroskana o nasze zbawienie. A podając go zachęca wszystkich bez wyjątku aby go przyjąć jako znak zbawienia. W lewej ręce trzyma mało widoczną chusteczkę, gdyż jest gotowa ocierać nasze łzy, pot i zabrudzeni i zmęczenie ziemską drogą do nieba.
Kolejnym punktem pielgrzymki było Opactwo benedyktynów w Tyńcu wraz z kościołem św. Piotra i św. Pawła. Opactwo benedyktynów w Tyńcu mieszczące się w południowo-zachodniej części Krakowa jest najstarszym z istniejących klasztorów w Polsce.
Tyniecki klasztor, założony bez mała 1000 lat temu i nadal wypełniający cele, dla których 1000 lat temu powstał, jest wciąż takim miejscem, gdzie ludzie przychodzą, aby odnaleźć podstawowe wartości i odkryć na nowo wartość spotkania: z dziedzictwem historii, kulturą, pięknem krajobrazu, ale też z własną przeszłością, z drugim człowiekiem, a ostatecznie z samym Bogiem.
Ostatnim punktem na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, miejsce, które wybrał sam Bóg, aby ludzie doświadczali w nim Jego obecności i Jego łaski – jak przyznał Jan Paweł II. Do tego miejsca pielgrzymują miliony ludzi z całego świata.
Na łagiewnickim wzniesieniu można odwiedzić dwa nieco oddzielone od siebie miejsca kultu – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. W klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wiodła swoje życie siostra Faustyna Kowalska. Za sprawą jej mistycznych objawień miejsce to stało się znane na całym świecie. Centrum Jana Pawła powstało na dawnym obszarze Zakładów Sodowych „Solvay”. Jest to miejsce symboliczne i bardzo ściśle związane z Karolem Wojtyłą, który w latach okupacji hitlerowskiej pracował tam jako robotnik. Park wokół Centrum łączy się przestrzennie z Sanktuarium Miłosierdzia.
Po przybyciu do Krakowa-Łagiewnik pielgrzymi najpierw spożyli posiłek a następnie udali się do Sanktuarium na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Mszę św. W drodze powrotnej do domu towarzyszyła Im piękna tęcza a nawet dwie.