intron 01W poniedziałek 18 lipca 2022 r. jak co tydzień Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 17.00 trwała na adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym szczególny dniu Najświętszy Sakrament adorowały wszystkie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ z dekanatu Tarnobrzeg.

O godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem o. Waldemara Sojki, ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów z udziałem ks. Józefa Sądej, ks. Stanisława Wdowiaka, ks. Michała Zelik z parafii na Serbinowie i ks. proboszcza Jana Zając. Na modlitewnym spotkaniu obecna była Pani Ewa Rokoszewska - Diecezjalna animatorka Wspólnot, za sprawą której w naszej diecezji w 2003 roku powstały wspólnoty.

Ks. proboszcz Jan Zając przywitał księży a szczególnie o. Waldemara Sojka, który jest opiekunem krajowym Wspólnot dla Intronizacji NSPJ i który po raz pierwszy przebywał w Tarnobrzegu.

Podczas homilii Ojciec Waldemar Sojka CSsR przybliżył zgromadzonym Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz postać Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Wyjaśnił, czego Jezus Chrystus oczekuje od osób i rodzin, poświęconych Jego Sercu. Intronizacja to postawienie Pana Jezusa na pierwszym miejscu. Chrystus ma królować w naszych sercach, w naszych rodzinach, w każdym aspekcie naszego życia osobistego i społecznego. Chrystus chce zachować naszą wolność. Nie narzuca nam swego panowania. Pragnie, abyśmy dobrowolnie odpowiedzieli miłością na Jego miłość – mówił o. redemptorysta. W homilii o. Sojka podkreślał, że akt intronizacji to wielkie świadectwo, z którego mają wynikać zobowiązania do dobrego życia, odrzucenia grzechu, kierowanie się prawem miłości.

- Poprzez Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa, Chrystus staje się naszym Królem, któremu powierzamy nasze radości i bóle. Poświęcenie takie domaga się życia według Ewangelii. Poświęcenie Sercu Jezusowi poprzez Intronizację powinno być także wielkim wyzwaniem do włączenia się w życie Kościoła - mówił kaznodzieja.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy św. na kilkanaście minut O. Waldemar Sojka spotkał się z członkami wspólnot z dekanatu. Przekazał najnowsze informacje na temat dzieła intronizacji, rekolekcji, spraw omawianych na ostatniej konferencji i procesu beatyfikacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.