pojazdy 1525 lipca obchodzone było liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa. Tego dnia kapłani błogosławili kierowców oraz ich pojazdy, które są ważnym elementem naszego codziennego życia. Jego używanie wiąże się z niebezpieczeństwem. Wierzący kierowcy zazwyczaj modlą się przed podróżą i po jej zakończeniu.

W naszym kościele na Mszy św. wieczornej modliliśmy się za kierowców i o bezpieczeństwo na drogach, zważywszy na to, jak dużo osób ginie na drogach w naszym kraju. Po Eucharystii ks. Sylwester pobłogosławił pojazdy, które użytkownicy postawili na parkingach wokół kościoła.


Według tradycji, św. Krzysztof pochodził z Azji Mniejszej. Tam miał ponieść śmierć męczeńską w połowie III wieku. Jego greckie imię Christóforos znaczy „noszący Chrystusa”. Przylgnęła do niego legenda, według której przeniósł on przez Jordan dziecko, które okazało się być Jezusem Chrystusem. Ciężar był tak wielki, że Krzysztof obawiał się, czy mu podoła, jednak szczęśliwie dotarł na drugi brzeg. Ten ciężar kojarzymy z chwałą Bożą, która nie przytłacza człowieka, ale pozwala mu odczuć swoją kruchość i grzeszność. Bóg powierza się nam przez miłość, a my musimy znaleźć w sobie tyle wiary i pokory, żeby Go przyjąć i Mu służyć, tak jak św. Krzysztof.