dzien 39W piękny słoneczny sobotni poranek 6 sierpnia 2022 r. ponad 150 pielgrzymów z dekanatu tarnobrzeskiego wyruszyło o godz. 7.20 trzema autokarami sprzed kościoła św. Barbary na jednodniową XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Bo obok wypracowanej przez lata, tradycyjnej formy pielgrzymowania, wiele osób korzysta z możliwości pielgrzymowania w jeden wybrany dzień. Tegorocznym rekolekcjom w drodze towarzyszy hasło „Maryja znakiem nadziei i pokoju”. Opiekunami duchowymi pielgrzymami jednodniowej byli ks. Piotr Wilk i nasz proboszcz ks. Jan Zając.

Grupa z naszej parafii wraz z ks. Janem wyruszyła w drogę do Matki Bożej w autokarze nr 2. Po przyjechaniu do Wiśniowej pątnicy wzięli udział we Mszy św. wspólnie z pątnikami idącymi ze Stalowej Woli przez 9 dni na Jasną Górę. Po Mszy św. nasz grupa jednodniowych pielgrzymów połączyła się z grupą św. Barbary i razem wyruszyli w dalsze pielgrzymowanie.

O godz. 16.50 grupa Barbara dotarła do Kurozwęk i tam nasza jednodniowa grupa pielgrzymkowa pożegnała pozostałych pątników i o godz. 17.30 udała się autokarami w dalszą drogę do Częstochowy na Apel Jasnogórski.

Najpiękniejszy na pielgrzymce jest moment zawierzenia Matce Bożej. Na Jasnej Górze zawierzyliśmy Matce Bożej siebie samych, swoje rodziny, wspólnoty, parafie. Złożyliśmy wszystkie prośby i dziękczynienia u stóp Jasnogórskiej Pani.

Pielgrzymka choćby nawet jednodniowa umacnia człowieka. Idzie się pomimo obolałych nóg, obtarć czy pęcherzy. Nieważna jest pogoda, a wszystkie niepokoje i troski zostają poza nami. Jest czas na refleksję nad swoim życiem i na radość bycia z innymi – z braćmi i siostrami. Często takie pielgrzymowanie jest źródłem siły, która niesie pielgrzymów przez cały rok.

Po Apelu Jasnogórskim o godz. 21.50 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domów.