kiermasz 30Przez całą niedzielę 11 grudnia 2022 roku wychowawcy i dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu prowadzili kiermasz ozdób świątecznych z „Misyjnego Konkursu Adwentowego”.
Misyjny Konkurs Adwentowy 2022 został zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 9 w Tarnobrzegu i naszą parafię Miłosierdzia Bożego. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości uczniów na potrzeby dzieci w najuboższych krajach, poszerzanie wiedzy o pracy misjonarzy i krajach misyjnych oraz wsparcie duchowe i materialne misjonarzy i ich podopiecznych. Zebrane ofiary będą przekazane dla dzieci z RPA.

Na konkurs uczniowie wykonali świąteczne prace: kartki świąteczne, choinki, bombki, wieńce adwentowe i wiele innych pięknych ozdób, które było można zakupić po Mszach św. w niedzielę.
W szkole w dniach 12-14 grudnia odbędzie się kiermasz ozdób wykonanych na konkurs a podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w czwartek 15 grudnia 2022 r. w kościele o godz. 18.00.
Chociaż żyjemy w cieniu wojny na Ukrainie, nie możemy zapomnieć, że w wielu zakątkach świata toczą się walki i konflikty. Wielu ludzi w Afryce żyje w niepewności i lęku, w obawie przed wypędzeniem i głodem. Misjonarze są budowniczymi pokoju, wspierają ubogą ludność. Misjonarze wzywają do pojednania i sprawiedliwości.

Pokój zaczyna się od nas: od ciebie i ode mnie, od serca każdego człowieka (Papież Franciszek)