pasterka 12O północy z 24 na 25 grudnia 2022 roku została odprawiona pierwsza w Boże Narodzenie uroczysta Msza święta. Msza Pasterska rozpoczęła się procesją do ruchomej szopki, gdzie ks. proboszcz Jan Zając ułożył nowo narodzone dziecię w żłóbku. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem.

Uroczystej Mszy Pasterskiej przewodniczył ks. Jan Zając, zaś homilię wygłosił ks. Sylwester Utnik. Ksiądz proboszcz na zakończenie Pasterki złożył wszystkim parafianom i ich gościom życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Życzył by te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości były pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Życzył by ta Boża radość i miłość przedłużała się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość – mówił ks. proboszcz. Po Pasterce wiele osób odwiedziło ruchomą Szopkę betlejemską, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus.

Papież Jan Paweł II przed laty komentował tę jedyną, niepowtarzalną noc w następujący sposób:
Tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca. Pochyleni raz jeszcze nad betlejemską tajemnicą możemy tylko myśleć z bólem, jak wiele stracili owi mieszkańcy miasta Dawidowego przez to, że nie otwarli drzwi. Jak wiele traci człowiek każdy, który nie dopuści Chrystusowi narodzić się pod dachem swego serca.