chor 06Kościół katolicki w pierwszą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, która w tym roku przypada 8 stycznia, obchodzi święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki. W tym radosnym świętowaniu nieustannie od pokoleń pomaga niesienie dobrej nowiny za pomocą śpiewu. W wielu miejscach tradycją jest wspólne kolędowanie, nie tylko w domach, ale i poza nimi.

Miejscem, gdzie kolędy słyszane są najwyraźniej są kościoły - zwłaszcza, gdy uroku wspólnym śpiewom dodaje pobliska szopka betlejemska. Stąd w naszym kościele niedzielną Eucharystię o godz. 18.00 uświetnił swoim śpiewem kolęd Chór Tarnobrzeski pod dyrekcją Pani Anety Surowiec. Po Mszy świętej Chór Tarnobrzeski zaprezentował kolędy znane i mniej znane, za które został nagrodzony gromkimi brawami.