koledy 30W dniu 11 stycznia 2023 roku w czasie wieczornej Mszy św. wnętrze naszej świątyni wypełniły dźwięki i melodie utworów kolędowych, których wykonanie doskonale wpasowało się w trwający jeszcze świąteczny klimat. Pani Aneta Surowiec organistka z kościoła w Zakrzowie wspólnie ze Scholą parafialną i panami Janem Pendlowskim i Stanisławem Obuchowskim grającymi na gitarach zaśpiewali i zagrali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Towarzyszył im akompaniament skrzypiec, na których grała Zosia Piwowar.

Po Mszy św. Pani Aneta wspólnie z pozostałymi artystami odśpiewali polskie kolędy m.in.: „Lulajże Jezuniu”, „Do szopy, hej pasterze”, „Przybieżeli do Betlejem”, które przypomniały nam o wpisanym w dzieciństwo domowym cieple i świątecznym nastroju.

Bo polskie kolędy to nieprzebrany skarbiec naszych najlepszych wartości i uczuć związanych z najcieplejszymi wspomnieniami: Wigilii, choinki i Pasterki. Wraz z upływem czasu coraz bardziej tęsknimy za tradycją wspólnego kolędowania stąd odpowiedzią na zaspokojenie tej tęsknoty był ten piękny koncert kolęd i pastorałek.