legionW dniu 2 lutego 2023 roku w Święto Ofiarowania Pańskiego w została odprawiona Msza święta koncelebrowana w intencji działającej w naszej parafii wspólnoty Legion Maryi pw. Matki Bożej Róży Duchownej, który obchodził w tym dniu 3 rocznicę powstania. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Jan Zając, z udziałem ks. Sylwestra Utnika i ks. Seniora Stanisława Wdowiaka. Członkowie Legionu Maryi czynnie włączyli się w obrzęd Mszy św. czytając czytania, modlitwę wiernych czy niosąc dary.

Bycie legionistą zobowiązuje do dobrego świadectwa. Legioniści całym życiem mają pokazywać swoją miłość do Boga, nie tylko słowami, ale czynami. Sukcesem jest dobre wpisywanie się w działalność naszej parafii. Bez Legionu Maryi obraz naszej parafii byłby dużo bardziej ubogi. Niech dobry Bóg umacnia dobro swoim błogosławieństwem i niech radość rozlewa się na innych i pociąga ich do przyjścia w szeregi Legionu Maryi.