kosciol 01Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zalecił, aby zwiększyć liczbę Mszy świętych, tak by jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych.
Stąd w naszym kościele w niedzielę 15 marca 2020 r. po koronce do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana codziennie o godz. 15.00  zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. Dodatkowa Msza św. ma zapobiec kumulowaniu się wiernych, zwiększeniu bezpieczeństwa i zdrowia zebranych.

Podczas Mszy świętych wierni nie mają obowiązku podawania sobie dłoni na znak pokoju, nie muszą korzystać z wody święconej. Komunię świętą mogą przyjmować na rękę.
Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasie epidemii, nie rezygnując ze sprawowania sakramentów świętych i głoszenia Ewangelii.
Módlmy się w intencji ochrony przez chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.