Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

rozaniecW sobotę 30 maja o godz. 17.30 papież Franciszek będzie przewodniczył modlitwie różańcowej.
Tradycję odmawiania przez papieża modlitwy różańcowej na zakończenie maryjnego miesiąca maja przy znajdującej się Ogrodach Watykańskich kopii groty z Lourdes wprowadził w 1979 roku św. Jan Paweł II.

W tym roku będzie wyjątkowo: różaniec prowadzony przez papieża będzie transmitowany na cały świat, a podczas modlitwy zaplanowano połączenia z największymi sanktuariami maryjnymi na świecie.

Jasna Góra znalazła się wśród kilkunastu największych na świecie sanktuariów, z którymi w najbliższą sobotę, w ramach specjalnego telemostu, połączy się papież Franciszek, by wspólnie modlić się o przezwyciężenie pandemii koronawirusa.

Intencją międzynarodowej modlitwy, która rozpocznie się w sobotę o 17.30, jest prośba za wstawiennictwem Maryi Panny o pomoc w przezwyciężeniu pandemii. Hasłem wydarzenia są słowa „Gorliwi i jednomyślni na modlitwie, razem z Maryją”.

Modlitwa będzie transmitowana przez media watykańskie (Vatican News: www.vaticannews.va/pl), zaś transmisja w Polsce odbędzie się za pośrednictwem TV Trwam, a także Radia Jasna Góra i kanału YouTube Jasnej Góry.

Wydarzenie tegoroczne zorganizowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. W jego trakcie przewidziano połączenia z największymi sanktuariami: z Europy: Lourdes, Fatimą, San Giovanni Rotondo, Pompejami, Jasną Górą; ze Stanów Zjednoczonych Ameryki – sanktuarium Niepokalanego Poczęcia (Waszyngton); z Afryki, sanktuarium Elele (Nigeria) i Notre Dame de la Paix (Wybrzeże Kości Słoniowej); z Ameryki Łacińskiej, sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe (Meksyk), Chiquinquira (Kolumbia), Lujan i Milagro (Argentyna).
Poszczególne dziesiątki różańca odmawiać będą przedstawiciele różnych kategorii osób szczególnie dotkniętych koronawirusem: lekarz i pielęgniarka; osoba uzdrowiona, a także osoba, która straciła członka rodziny; kapłan, kapelan szpitalny i zakonnica-pielęgniarka; farmaceuta i dziennikarz; wolontariusz Obrony Cywilnej wraz z rodziną; oraz młoda rodzina, w której właśnie w tym czasie urodziło się dziecko, będące znakiem nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią – poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.