koĹ›ciół 2017Stosując się do rozporządzeń organów państwowych i ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza wydanych w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, informujemy:

Kancelaria parafialna na czas epidemii jest nieczynna (w sprawach nagłych kancelaria czynna o każdej porze). We wszystkich sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny (+48) 512 990 538.

Msza święta - ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił wszystkim dyspensy od udziału we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane aż do odwołania.

We Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Prosimy, aby w Mszach św. uczestniczyły osoby, które zamówiły intencję mszalną.

Kościół jest otwarty przez cały dzień. Zapraszamy do modlitwy.

Pierwsza Komunia Święta i Bierzmowanie - Pierwsza Komunia św. i bierzmowanie będzie możliwe dopiero po przywróceniu nauki w szkole.

Uroczystość pogrzebowa – w pogrzebie nie może uczestniczyć więcej niż pięciu żałobników (nie są wliczane osoby sprawujące obsługę pogrzebu). Dekretem ks. biskupa pogrzeby w czasie epidemii będą mieć tylko jedną stację – z domu pogrzebowego na cmentarz.
Po pogrzebie z rodziną zostanie ustalony termin Mszy św. pogrzebowej, na której też nie może być więcej jak 5 osób. Dlatego prosimy, by łączyć się duchowo w modlitwie za zmarłego, a możliwość uczestniczenia w pogrzebie pozostawić Rodzinie i osobom najbliższym związanym ze Zmarłym i Rodziną.

Sakrament pokuty – spowiadamy codziennie przed Mszą św. Rodziny, które w tych dniach mają swoją intencję mszalną proszone są aby równocześnie skorzystały ze spowiedzi św. przygotowującej do Świąt Wielkanocnych.
Wierni, którzy pragną przystąpić do sakramentu pokuty w innym czasie mogą to uczynić po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z księdzem – tel. (+48) 512 990 538.

Odwiedziny chorych – nie będzie odwiedzin chorych przed świętami. Odwiedziny chorych jedynie dla osób znajdujących się w niebezpieczeństwie śmierci, po zgłoszeniu telefonicznym przez Rodzinę.

Zwracamy się z apelem o modlitwę w swoich domach w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Jednoczmy się szczególnie o godz. 20.30 odmawiając różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego.