pożegnanie 16W dniu 3 sierpnia 2016 r. o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana, z udziałem księdza Jana Zająca, księdza Zbigniewa Towarka i księdza Mirosława Gajewskiego, który po raz ostatni odprawił Eucharystię jako nasz wikariusz. Swoją obecnością nasz chór parafialny również uświetnił środową wieczorną Mszę św. W czasie Mszy św. i podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modliliśmy się w intencji dziękczynnej za ks. Mirosława, który na zawsze zagościł w naszych sercach.

Wspólnie z księdzem Janem, swoim przyjacielem, stworzyli niepowtarzalny klimat w naszej wspólnocie parafialnej i tak wiele dobrego dla niej uczynili. Ksiądz Mirosław swoją otwartością, komunikatywnością, serdecznością, dowcipem i wieloma innymi walorami zyskał naszą sympatię. A Jego homilie, do których skrupulatnie się przygotowywał a następnie z pasją je głosił, spowodowały, że często był zapraszany do innych parafii na głoszenie Słowa Bożego z okazji różnych uroczystości.

Bezpośrednio po Mszy św. Liturgiczna Służba Ołtarza podziękowała ks. Mirosławowi za Jego opiekę, nauki i doskonalenie ich posługi liturgicznej. Po nich przedstawiciele wspólnot parafialnych podziękowali ks. Mirosławowi za 5 lat i jeden miesiąc jego pracy w naszej parafii. Prosili by o nas nie zapominał, odwiedzał nas, przyjeżdżał na rekolekcje.

Na koniec pożegnała ks. Mirosława grupa przyjaciół, którzy nie ukrywając swoich łez, pełni wzruszenia żegnali księdza Mirosława jako wikariusza naszej parafii ale nie jako przyjaciela. Ksiądz Jan również podziękował swojemu przyjacielowi Mirosławowi, za piękne lata wspólnego posługiwania w naszym kościele, za pomoc, za klimat serdeczności i dobroci jaką roztaczał wokół siebie. Zaś ksiądz Mirosław na zakończenie ceremonii pożegnania podziękował Wszystkim za te kilka lat pełnienia swojej funkcji wikariusza w tak ciepłej i rodzinnej atmosferze z jaką spotkał się w naszej wspólnocie. No i więcej już nic nie dało się powiedzieć bo ścisnęło w gardle i już…

Wiedzieliśmy, że kiedyś ks. Mirosław odejdzie od nas na inną placówkę ale życzyliśmy sobie i Jemu aby było to odejście na stanowisko proboszcza najlepiej niedaleko naszego miasta abyśmy mogli Go odwiedzać. Stało się inaczej. I chociaż ciężko nam jest rozstawać się z księdzem Mirosławem to szanujemy decyzję ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza. I jesteśmy przekonani, że niedługo nadejdzie czas kiedy ks. Mirosław przyśle nam zaproszenie na swoją pierwszą Mszę św. jako proboszcz parafii.

Ksiądz Mirosław został przeniesiony do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Teraz Pan Bóg stawia przed Nim kolejne zadania, kolejne wyzwania. Życzymy księdzu Mirosławowi, aby niosąc do nowej parafii wszystkie zalety, jakimi Pan Bóg go obdarzył, otoczony został przyjaznymi ludźmi, wśród których będzie mógł kontynuować wspólnie Boże Dzieło.
A od dzikowskich i podłęskich parafian składamy księdzu Mirosławowi serdeczne wielkie „BÓG ZAPŁAĆ!”