rozp roku 05Wyczekiwane przez wszystkich wakacje dobiegły końca i uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich rozpoczęli lekcje. Od uroczystej Eucharystii sprawowanej 1 września o godz. 8.00 w naszym kościele rozpoczął  się kolejny nowy rok szkolny i katechetyczny. Młodzi i najmłodsi wyruszyli z Bożym błogosławieństwem do nowych szkolnych zadań.

We Mszy św. uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele szkoły podstawowej znajdującej się na terenie naszej parafii: Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II.  Najmłodszym towarzyszyli rodzice. Ich wspólnej modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Jan  Zając, który udzielił też błogosławieństwa na czas czekających wyzwań w rozpoczynającym się roku szkolnym i katechetycznym.

Życzył odwagi w pokonywaniu trudności. Życzył wszystkim, by w nowy rok szkolny 2016/2017 wkroczyli z energią i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy nie było męczące i nudne, tylko stało się pasją. Rodzicom życzył by odczuwali radość i dumę ze swoich dzieci.

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać." stwierdził niegdyś Walt Disney. U progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim właśnie tej prostej wiary. Niech ten rok szkolny upłynie na dokonywaniu rzeczy ważnych, potrzebnych i niezwykłych zarazem.

Zaś uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej życzymy by odnaleźli tu wielu kolegów i przyjaciół. Zapewne mogą oni liczyć w szkole przede wszystkim na pomoc swojej Pani, ale także na pomoc wszystkich nauczycieli i pracowników oraz starszych koleżanek i kolegów.
Wszystkim uczniom życzymy radości z odkrywania prawdy i zdobywania wiedzy.