dziecko utracone 17W sobotę w kaplicy Wszystkich Świętych na Cmentarzu w Sobowie o godz. 16.30 rozpoczęły się uroczystości związane z Dniem Dziecka Utraconego i poświęceniem Grobu Dzieci Utraconych.  Na początek uroczystości młodzież z katolickich szkół w programie słowno-muzycznym „Mój dzień” mówiła o bólu i cierpieniu rodziców po stracie dziecka. Ból który  nie przemija, on tylko staje się częścią ich życia. Bezpośrednio po montażu słowno-muzycznym o godz. 17.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Frankowskiego.

Ks. bp. E. Frankowski obejrzał cały występ młodzieży i na początku Mszy św. podziękował im za ich zaangażowanie, refleksje i piękne przedstawienie. Homilię wygłosił ks. proboszcz Jan Biedroń, który powiedział, że ten dzień utworzony został po to, aby osieroceni rodzice mogli wspólnie przeżywać swoje cierpienie. A grób zbudowano dlatego, by mogli pomodlić się przy tym symbolicznym grobie dziecka utraconego. Na zakończenie Eucharystii ks. dziekan Adam Marek podziękował Prezydentowi Miasta Tarnobrzega  za ufundowanie Grobu Dzieci Utraconych i wielu osobom, bez których nie byłoby możliwe postawienie tego symbolicznego grobu.
Po Eucharystii odmawiając dziesiątkę różańca procesyjnie wszyscy przeszli przed grób dzieci utraconych, który następnie został poświęcony przez ks. bp. Edwarda Frankowskiego.