seniorzyParafialny Oddział Akcji Katolickiej działający przy naszym kościele w dniu 23 października 2016 r. (niedziela) zaprasza o godz. 15.00 Seniorów z naszej parafii na uroczystość obchodów Dnia Seniora.

Program obchodów przewiduje: przejście przez Bramę Miłosierdzia, występ artystyczny, poczęstunek.

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym:
- 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych,
- 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz
- 20 października jako Europejski Dzień Seniora.
Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy więc walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego.
Starsi ludzi będą zatem pełnić jeszcze większą rolę wychowawczą. Dlatego coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.