orszak 2017 25Kolejny rok i kolejny bo już VI Tarnobrzeski Orszak Trzech Króli przeszedł w piątek z tarnobrzeskich parafii na Plac Bartosza Głowackiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 z naszego kościoła pomimo siarczystego mrozu wyruszyła duża grupa osób ze Świętą Rodziną i ks. Piotrem Gajem na czele.

Tradycyjnie spotkaliśmy się z orszakiem z kościoła MBNP z Serbinowa i dalej kroczyliśmy już razem. Na Placu Bartosza Głowackiego czekali na nas organizatorzy i orszaki z kościoła pw. Świętej Barbary i kościoła pw. Chrystusa Króla. ”Pokój i dobro” takie było hasło tegorocznego VI Tarnobrzeskiego Orszaku Trzech Króli. Nasza Święta Rodzina znalazła się w centrum uwagi zebranych i mediów. Podczas spotkania pomimo 15 stopniowego mrozu nie zabrakło radosnego kolędowania, pokłonu Bożej Rodzinie. Ks. Piotr odczytał ewangelię zaś ks. Marek Grzelczak OP przeor klasztoru, odmówił wspólnie z zebranymi Anioł Pański. Były również „szczodraki”, których tego roku nikomu chętnemu nie zabrakło. Datki złożone za szczodraki zostaną przeznaczone na wsparcie rehabilitacji Piotra i Karola Rzepeckich.
My zaś księdzu Michałowi Majeckiemu z kościoła pw. św. Barbary i Pani Joannie Szmuc mówimy głośne Hej!