jaselka szkolaW środę 11 stycznia po Mszy św. wieczornej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy uczniowie  z klasy IV b Szkoły Podstawowej Nr 9 im. św. Jana Pawła II z Osiedla Dzików wystąpiły w naszym kościele w Jasełkach.  Dzieci opowiedziały a raczej wyśpiewały historię narodzin Jezusa i Jego prześladowcy Heroda.

Piękna gra świateł, barwne stroje i aktorzy, którzy nie stremowani obecnością dużej ilości widzów zauroczyli nas swoim występem. Najmłodsi widzowie wspólnie z aktorami próbowali swoich umiejętności – jedne na środku kościoła inne przy ruchomej szopce.
Na zakończenie Jasełek, które przygotowane zostały przez uczniów pod  nadzorem Pani Marty Pytel i Pani Ewy Garboś-Kołek, ksiądz proboszcz Jan podziękował artystom, Paniom i Panu, który pomógł stworzyć piękne widowisko iluminacjami świetlnymi. Wszystkie dzieci i te występujące w Jasełkach i te pomagające z boku otrzymały słodkie upominki od naszych duszpasterzy.