Niedziela Męki Pańskiej, która w 2026 roku przypadła na 29 marca, określana jako Niedziela Palmowa, rozpoczęła Wielki Tydzień i upamiętniła uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Tłum witał wówczas Chrystusa okrzykami „Hosanna”, rozścielając na drodze płaszcze oraz gałązki palmowe, symbol zwycięstwa i królewskiej godności. W starożytnym Rzymie palma stanowiła oznakę triumfu nad śmiercią lub wrogiem.
We wtorek 24 marca o godz. 18:00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana z udziałem księdza rekolekcjonisty dr Konrada Fedorowskiego, który wygłosił Słowo Boże. Po Mszy św. w kościele zostali mężczyźni na swoje nauki stanowe.
We wtorek 24 marca 2026 roku na godz. 10.00 do kościoła przyszli uczniowie klas od IV do VIII szkoły podstawowej na swoje drugie spotkanie z ks. dr Konradem Fedorowskim. Na początku spotkania ksiądz rekolekcjonista przekazał młodzieży więcej informacji o świętym Carolu Acutisie. O Jego życiu, Jego wierze, przesłaniach i wskazówkach.
We wtorek 24 marca 2026 roku na godz. 9.00 do kościoła przyszli uczniowie klas od I do III na swoje drugie spotkanie z ks. dr Konradem Fedorowskim – rekolekcjonistą. Na początku spotkania ksiądz sprawdził, co dzieci zapamiętały ze spotkania w dniu wczorajszym. I okazało się, że zapamiętały wszystko. Dalej rozważano jak być uczniem Pana Jezusa omawiając postać świętego Carlo Acutisa.
W poniedziałek 23 marca o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana z udziałem księdza rekolekcjonisty Konrada Fedorowskiego, który wygłosił Słowo Boże. Mówił o potrzebie spojrzenia na nasze życie, na naszą rodzinę, na kościół i zapytać siebie, czy moje serce jest Betanią. Czy Pan Jezus jest zawsze w moim życiu, w mojej woli, czy w moim domu odnajduje schronienie.
