przybory 1Od niedzieli 24 sierpnia 2017 roku w naszym kościele pod chórem znajduje się wystawa prac pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej z ulicy Sienkiewicza 211 w Mokrzyszowie. Pensjonariusze wykonali wszystkie wystawione prace samodzielnie. Wesprzyjmy dzieci i młodzież z ośrodka w Mokrzyszowie przyborami szkolnymi.

Dom Pomocy Społecznej prowadzony jest przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.
Do tarnobrzeskiego ośrodka trafiają głównie chłopcy i mężczyźni z różnego rodzaju dysfunkcjami - czasami niedosłyszący czy niedowidzący, ale również tacy, którzy poruszać się mogę jedynie na wózkach osoby z województwa podkarpackiego. Ale nie tylko - przebywają tu mężczyźni z całej Polski.  W placówce może przebywać około 60 osób, którym środek zapewnia całodobowy pobyt z wyżywieniem i zamieszkaniem oraz profesjonalną opiekę medyczną i wychowawczą. Placówka daje także możliwość nauki, wypoczynku i zdobycia podstawowych życiowych umiejętności.