Jezu ufam Tobie

Dostosuj rozmiar tekstu

Opiekun - ks. proboszcz Jan Zając

ruch swiatlo

Ruch Światło - Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła, które powstały po Soborze Watykańskim II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: dzieci, młodzież, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło - Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Oaza młodzieżowa działająca przy naszej parafii skupia 6 osób. Jej moderatorem (opiekunem) jest Ksiądz Jan Zając. Praca w tej wspólnocie polega na spotkaniach bardzo interesująco prowadzonych przez animatorów, niejednokrotnie jedynie kilka lat starszych od swoich podopiecznych. Dzięki tej niewielkiej różnicy wieku, jak i obustronnej chęci współpracy, spotkania te przynoszą korzyści zarówno jednym jak i drugim.
Raz w tygodniu w soboty odbywa się spotkanie. Takie zajęcia mają bardzo różny przebieg. Często omawiane są na nich bieżące problemy lub spotkanie ma charakter modlitewny.
Oczywiście, oazowicze nie przegapią również nigdy okazji do wspólnej zabawy przy ognisku, sportowej rywalizacji w grze tenisa stołowego, wyjazdu na rekolekcje lub Oazę Modlitwy oraz obejrzenia jakiegoś filmu – ciekawego i jednocześnie zawierającego mądre przesłanie.

ruch swiatlo1

maj 2017

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.