Opiekun - ks. proboszcz Jan Zając

jezus wdinspjCzłonkowie wspólnoty podjęli modlitwę przed Najświętszym Sakramentem jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy nasze, naszych rodzin, parafii i tych, co jeszcze przepraszać nie potrafią, prosząc o Intronizację NSPJ w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie i świecie oraz polecając Bogu wszystkie ważne i aktualne sprawy Kościoła i Narodu. W każdy poniedziałek Wspólnota trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800.

Przez te wszystkie lata Wspólnota trwa na modlitwie adoracyjnej. Raz w miesiącu uczestniczy we Mszy św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz prosząc o intronizację NSPJ w Ojczyźnie, a także o beatyfikację Sł. B. Rozalii Celak. Wspólnota podejmuje różne dzieła w swojej parafii oraz włącza się we wszystkie wydarzenia i inicjatywy takie, jak: spotkania opłatkowe, pielgrzymki; nocne czuwania na Jasnej Górze, na Świętym Krzyżu, w ogólnopolskich sympozjach, bierze udział w uroczystościach intronizacyjnych w innych parafiach.

Wspólnota co roku, włącza się w wielką 24 godzinną Nowennę Adoracyjną, która trwa od święta Podwyższenia Krzyża do uroczystości Chrystusa Króla. Z inicjatywy wspólnoty biorą w niej udział grupy działające przy parafii.

Znakiem jedności wspólnot jest proporzec z wizerunkiem Chrystusa Króla, który jest noszony w procesjach z racji świąt parafialnych i innych ogólnopolskich spotkań modlitewnych w których Chrystus Król jest zawsze z nami.

Członkowie wspólnot są apostołami Dzieła Intronizacji, czytają i rozprowadzają materiały związane z intronizacją, świadczą swoim życiem o przynależności do Chrystusa Króla w rodzinie i środowisku, często przystępują do sakramentów świętych, by trwać w stanie łaski uświęcającej.

Wspólnota prosi, aby miłość Chrystusa wypływająca z Jego Najświętszego Serca rozpalała nasze serca i pomogła nam budować Jego Królestwo prawdy, miłości, sprawiedliwości i pokoju, które nie jest z tego świata, ale dla tego świata. Prosi także, aby z nami była zawsze Maryja, Matka Jezusa i nasza Matka i Królowa.

Króluj nam Chryste!