Jezu ufam Tobie

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza 22.04.2018 r.


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie rodziców i dzieci kl. III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do sakramentu pokuty i I Komunii św. a po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rodziców i dzieci kl. IV Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Pierwszej Rocznicy Komunii św.
2. Dziś przeżywamy 55 Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy Tydzień Modlitw w tej intencji.
3. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z róży Matki Bożej Anielskiej.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski, w środę – święto św. Marka, Ew., w piątek – dzień przebłagania za grzechy przeciwko życiu i 4. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II, w sobotę – Apel Jasnogórski o godz. 21:00.

Czytaj więcej...

III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.10:00 spotkanie młodzieży kl. VII Szkoły Podst., a za tydzień spotkanie rodziców i dzieci kl. III Szkoły Podst. przygotowujące się do I Komunii Św. Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nabożeństwo.
2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy wzięli udział w spotkaniach w związku z Wizytacją Kanoniczną naszej parafii. Bóg zapłać.
3. W środę o podjęcie adoracji prosimy braci z Róży św. Józefa.
4. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 28 klatka 5, 6 i 7. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
5. Zwracamy się z prośbą o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej mieszkańców ul. Kruczej i W Margaretkach oraz Pawłowskiego, Szewery i Tarnowskiego (domki). Zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Czytaj więcej...

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 8.04.2018r.


1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny. Uroczysta Suma z procesją o godz.11:30. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. dr Roman Janiec, Kanclerz Kurii Sandomierskiej. O godz. 15:00 Uroczysta Godzina Miłosierdzia.
2. Dziś rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia – z tej okazji zbiórka do puszki na potrzeby Caritas.
3. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z róży M. B. Ostrobramskiej.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 18:00 podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. W piątek 13 kwietnia br. będziemy przeżywali wizytację Kanoniczną naszej parafii. Na godzinę 17:30 zapraszamy na spotkanie z Ks. Biskupem Edwardem Frankowskim wszystkich parafian, a szczególnie grupy, stowarzyszenia, wspólnoty modlitewne, przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania, do sakramentu I Komunii św. Na Mszy św. o godz.18:00 Ks. Bp udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

Czytaj więcej...

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 1.04.2018 r.


1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto chrześcijańskie. Z tej racji składamy wszystkim Parafianom i miłym Gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan żyje zawsze w naszych sercach, napełnia nas pokojem , gasi wszelkie spory a radosne Alleluja rozbrzmiewa nieustannie w życiu, przypominając największą tajemnicę naszej wiary. Tajemnicę zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, tajemnicę nieskończonej miłości Boga do każdego z nas. Zdrowych, błogosławionych świąt, życzliwości, miłości przy wielkanocnym stole, radosnego świętowania w gronie rodziny, przyjaciół i bliskich. Szczęść Boże.
2. Pragniemy w tym miejscu wyrazić także naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kruczej i W Margaretkach za przygotowanie Ciemnicy. Mieszkańcom ul. Pawłowskiego, Szewery i Tarnowskiego (domki) dziękujemy za przygotowanie Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać Państwu Truniarzom za kwiaty. Składamy podziękowanie Panu Kościelnemu, Panu Organiście oraz Chórowi. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom, lektorom, DSM, Oazie jak również panom, którzy czynnie uczestniczyli w liturgii Wielkiego Czwartku. Wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich członków OSP z Dzikowa. Za wszelką pomoc i wspólną modlitwę wszystkim, a szczególnie osobom zaangażowanym składamy serdeczne – Bóg zapłać!

Czytaj więcej...

Niedziela Palmowa 25.03.2018r.


1. Dziś Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Przed każdą Mszą św. będzie poświęcenie palm a przed Mszą św. o godz. 11:30 procesja na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do wyciszenia, rozmodlenia i świadomego przeżywania tych dni.
2. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Jest to nasza jałmużna wielkopostna.
3. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Licheńskiej.
4. W Wielki Czwartek, dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – początek Triduum Paschalnego. Zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii tych dni i wspólnego przeżywania tajemnic naszego Odkupienia. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Nie ma Mszy św. o godz.7:00. Adoracja przy Ciemnicy będzie do godz. 24:00. Od godz. 23:00 do 24:00 Godzina Św. Adorację poprowadzi wspólnota na rzecz Intronizacji NSPJ.

Czytaj więcej...

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 181 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.