Get Adobe Flash player

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto chrześcijańskie. Z tej racji składamy wszystkim Parafianom i miłym Gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan żyje zawsze w naszych sercach, napełnia nas pokojem, gasi wszelkie spory a radosne Alleluja rozbrzmiewa nieustannie w życiu, przypominając największą tajemnicę naszej wiary. Tajemnicę zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, tajemnicę nieskończonej miłości Boga do każdego z nas. Zdrowych, błogosławionych świąt, życzliwości, miłości przy wielkanocnym stole, radosnego świętowania w gronie rodziny, przyjaciół i bliskich. Szczęść Boże.

2. Pragniemy w tym miejscu wyrazić także naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękujemy mieszkańcom ul. Konf. Dzikowskiej 12,14 i 18 dziękujemy za przygotowanie Grobu Pańskiego, a mieszkańcom ul. Konf. Dzikowskiej 6, 8 i 10 dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy. Składamy podziękowanie Państwu Truniarzom za kwiaty. Dziękujemy Panu Kościelnemu, Panu Organiście oraz Chórowi. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom, lektorom, DSM, Oazie jak również panom, którzy czynnie uczestniczyli w liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. Wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich członków OSP z Dzikowa. Za wszelką pomoc i wspólną modlitwę, a szczególnie osobom zaangażowanym składamy serdeczne – Bóg zapłać!

Czytaj więcej...

1. Dziś Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Przed każdą Mszą św. będzie poświęcenie palm a przed Mszą św. o godz. 11:30 procesja na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz. 17:00 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do wyciszenia, rozmodlenia i świadomego przeżywania tych dni.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Fatimskiej.

3. W Wielki Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę w Godzinie Miłosierdzia (15:00) będzie modlitwa uniżenia przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W Wielki Czwartek, dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – początek Triduum Paschalnego. Zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii tych dni i wspólnego przeżywania tajemnic naszego Odkupienia. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Mężczyzn którzy będą pełnić rolę Apostołów prosimy zająć przygotowane miejsca. (W tym roku prosimy chętnych mężczyzn, bez wyznaczania). Adoracja przy Ciemnicy będzie do godz. 24:00. Od godz. 23:00 do 24:00 Godzina Święta. Adorację poprowadzi wspólnota na rzecz Intronizacji NSPJ.

Czytaj więcej...

1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prałat dr. Krzysztof Cisek, pracownik Kongregacji Nauki Wiary w Kurii Rzymskiej. Po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rekolekcyjne z młodzieżą kl. VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i podjęcia ćwiczeń duchowych. Plan rekolekcji znajduje się w gazetce parafialnej, na stronie internetowej i w gablotce.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Fatimskiej.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie palm, a o godz. 11:30 procesja z palmami. W Sandomierzu Diecezjalny Dzień Młodzieży zachęcamy młodzież do wzięcia udziału.

4. Pod tablicą hr. Tarnowskiego będzie wyłożony kosz Dobrego Serca, do którego możemy składać świąteczne dary dla potrzebujących.

5. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych Caritas. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej.

Czytaj więcej...

1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare, tzn. niedziela radości, przybliża nas do paschalnej radości, którą będziemy przeżywali uroczyście za trzy tygodnie.

2. Dzisiaj o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o 17:30 Gorzkie Żale. Za tydzień spotkanie młodzieży kl. VI, VII Szkoły Podst. po Mszy św. o godz. 11:30 w ramach rekolekcji.

3. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych Caritas. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy Siostry z Róży Matki Bożej Anielskiej.

5. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 11 klatka 7 i 8. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Czytaj więcej...

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.