Get Adobe Flash player

nab ekumen 29W poniedziałek 22 stycznia 2018 roku w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, które przebiega pod hasłem „Prawica Twoja wsławiła się mocą” w naszej świątyni zostało odprawione po raz pierwszy w Tarnobrzegu Diecezjalne Nabożeństwo Ekumeniczne pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza z udziałem księży z dekanatu oraz ks. Pawła Walczyńskiego, dziekana dekanatu świętokrzyskiego Kościoła Polskokatolickiego.

Na Nabożeństwo w naszym kościele przybyli wierni z całego miasta, przedstawiciele wspólnot parafialnych z różnych parafii, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z kilku osiedli i poczty sztandarowe szkół. W modlitwie o dar jedności między chrześcijanami uczestniczyli również przedstawiciele tarnobrzeskich władz miejskich, służb mundurowych, placówek szkolnych i seminarzyści Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 9 pod kierownictwem Pani Anety Surowiec i chór parafialny uświetniły swoim śpiewem uroczystą Mszę św.
Na początku Mszy św. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 Pani Ewa Lipińska-Mikrut, razem z Prezydentem Miasta Tarnobrzega p. Grzegorzem Kiełbem i Komendantem Miejskiej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu mł. bryg. Marianem Róg, przywitali ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza i wszystkich Księży różnych wyznań, którzy przybyli do naszego kościoła by modlić się o jedność chrześcijan.

 

Homilię wygłosił ks. dr hab. Leon Siwecki, prof. KUL, wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenicznej w WSD Sandomierzu, który powiedział, że:
Ekumeniczne spotkania przypominają mi wędrówkę z przewodnikiem, która pozwala odkrywać głębię wiary. Uczestnicy tej wędrówki zaczynają coraz lepiej poznawać się wzajemnie, nabierają do siebie szacunku, uczą się ciągle od nowa Jezusowego przykazania miłości Boga i bliźniego. Kluczem do ekumenizmu jest prawda, która powinna być czyniona w miłości.

 

Na koniec modlitewnego spotkania ks. Paweł Walczyński z Ostrowca św. powiedział, że: ...W dążeniu do jedności chrześcijan niezbędny jest dialog, dialog, w którym nie może mieć miejsca rywalizacja i dominacja. Potrzebny jest dialog, który będzie przede wszystkim poszanowaniem godności drugiego człowieka, kultury duchowej. Potrzebny jest dialog, pełen pokory, który będzie rozwiewać wszelkie wątpliwości, będzie gwarancją błogosławionej drogi do jedności chrześcijan.

 

Kończąc Diecezjalne Nabożeństwo Ekumeniczne ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz podziękował księżom, seminarzystom i uczestnikom Eucharystii za przybycie do świątyni by wspólnie modlić się o jedność chrześcijan.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 441 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.