Get Adobe Flash player

sw chorych 19W dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, w niedzielę 11 lutego 2018 roku w Kościele powszechnym po raz 26. obchodzony był Światowy Dzień Chorego.
Również w naszym kościele o godz. 17.30 zostało odprawione nabożeństwo w intencji osób chorych, niepełnosprawnych i starszych oraz ich opiekunów i pracowników Służby Zdrowia.

W trakcie nabożeństwa ks. Jan Zając udzielił błogosławieństwa na sposób lurdzki – przechodząc przez świątynię z Najświętszym Sakramentem, pobłogosławił Nim indywidualnie każdego chorego. Na zakończenie nabożeństwa ks. Jan i ks. Piotr udzielili sakramentu namaszczenia chorych.  Sakrament namaszczenia chorych jest to znak sakramentalny zostawiony przez Chrystusa jako narzędzie uświęcenia naszego cierpienia. Przez ten sakrament Chrystus chce nam pokazać, że cierpienie nie musi człowieka niszczyć, może go doskonalić.

 

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył na obchody tego dnia przypadające 11 lutego wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono w sanktuarium maryjnym w Lourdes, w 1994 roku gospodarzem światowych obchodów była Jasna Góra.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.