Get Adobe Flash player

popielec 20W środę 14 lutego 2018 r. Kościół rozpoczął 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Popielec jest świętem ruchomym - jego data co roku jest inna, ale zawsze przypada w dniach od 5 lutego do 10 marca. W Środę Popielcową co roku wielu wiernych przychodzi do kościoła, by posypać głowy popiołem.

W naszym kościele księża posypywali wiernym głowy popiołem na trzech Mszach św. Posypanie głów popiołem na początku Wielkiego Postu jest wezwaniem do pokuty i nawrócenia. Popiół uświadamia nam, że wszystko, co materialne i doczesne przemija. Bóg jest wieczny. Nas, ludzi, obdarował nieśmiertelną duszą i obiecał wieczną szczęśliwość w niebie. Popielec to przypomnienie. Pamiętaj człowieku, że z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.
Tradycja posypywania głowy popiołem trwa już niemal dziesięć wieków. Rozpowszechnił ją w 1099 roku papież Urban II. Popiół używany przez księży pochodzi z palm święconych w Niedzielę Palmową rok wcześniej.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.