Get Adobe Flash player

gorzkie 07Dzisiaj w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu po raz pierwszy zostało odprawione nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale. Po zakończonym nabożeństwie, które odprawił proboszcz Jan, ksiądz Stanisław  Wdowiak wygłosił kazanie pasyjne oparte na rozważaniach ewangelii św. Marka.

„Gorzkie żale" to wspaniały utwór, zaskakująco aktualny, który porusza najgłębsze struny w duszy i w sercu.  W sposób doskonały opisują mękę Jezusa Chrystusa oraz cierpienia Matki Bożej. Uczestnicząc w nabożeństwie Gorzkich żalów, których melodia nigdy nie uległa zasadniczej zmianie, mamy świadomość, że jest to melodia żalu i skruchy, która mękę Chrystusa stara się wyrazić w konkretnych formach przemawiających do każdego serca i każdej duszy ludzkiej.
Autor relacjonuje mękę i śmierć Jezusa i opowiada o uczuciach, które budzą się w człowieku rozważającym te wydarzenia: o żalu, współczuciu, zawstydzeniu z powodu własnych grzechów. Robi to w sposób rzeczowy – a przez to tak poruszający.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.