rekol-przedszoleW drugim dniu rekolekcji wielkopostnych o godzinie 9.00 stawiły się w kościele przedszkolaki i uczniowie klas od I do III szkoły podstawowej. Przyszły radosne, roześmiane, chętne do śpiewania. Żywiołowo reagowały na pytania księdza Tomasza Cubera, które wcale nie były takie proste.

Ksiądz rekolekcjonista śpiewał i grał na gitarze piosenki. Równocześnie pokazywał co śpiewa, namawiał do wspólnego śpiewania a cały kościół dzieci ochoczo go naśladował. Było wesoło, radośnie, a zarazem naukowo, dydaktycznie i religijnie. Jak to na naukach rekolekcyjnych. Ksiądz Piotr Gaj, który wspólnie z paniami nauczycielkami opiekował się dużą grupą energicznych, rozbrykanych młodziutkich ludzi włączał się do wspólnego śpiewania. Na koniec modlitewnego spotkania ks. Piotr podziękował nauczycielom i rodzicom za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w rekolekcjach.