droga krzyzowa 02    Tegoroczna tarnobrzeska stacyjna Droga Krzyżowa miała miejsce w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie 7 marca, w piątek po Popielcu i związana była z Tarnobrzeskimi Dniami Trzeźwości. Wzięły w niej udział wszystkie parafie, z których po wieczornej Eucharystii wyruszyły procesje z krzyżami, zdążając do wspólnego punktu - figury Najświętszego Serca Pana Jezusa. To właśnie w tym miejscu przed laty nastąpiło zawierzenie całego miasta Chrystusowi Królowi i podjęcie walki z narodową plagą alkoholizmu.

Treść rozważań kolejnych stacji koncentrowała się właśnie na tej tematyce, a modlitwa ogarniała osoby uzależnione i ich rodziny, ofiary alkoholizmu, wypadków drogowych, których przyczyną był alkohol. O godz. 19.30 przy figurze spotkały się wszystkie parafie a swoją obecnością zaszczycił nas bp. Edward Frankowski.
Licznie zgromadzeni wierni ze swoimi duszpasterzami przepraszali Boga za wszystkie grzechy popełnione przez nieumiarkowane spożywanie napojów alkoholowych.