slubowanie lektorow 26    W sobotę Liturgiczna Służba Ołtarza działająca przy naszej parafii przeżywała swoje święto – błogosławieństwo lektorów.  Uroczysta Msza św. z obrzędem błogosławieństwa lektorów sprawowana była 8 marca o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu gdzie ślubowanie złożyło 32 lektorów z dekanatu Tarnobrzeskiego.
    Uroczystej liturgii przewodniczył ks. dziekan Stanisław Bar. Obrzęd błogosławieństwa rozpoczęło imienne przedstawienie kandydatów i zapewnienie przez Diecezjalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej o ich odpowiednim przygotowaniu.

Po wyrażeniu przez kandydatów chęci podejmowania funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym, nastąpiła modlitwa błogosławieństwa. Na zakończenie obrzędu nowi lektorzy i ich stroje zostały pokropienie wodą święconą.
Z naszej parafii do grona lektorów wstąpiło sześciu ministrantów: Marcin Juda, Piotr Juda, Radosław Sęk, Mateusz Sędyka, Arkadiusz Socha, Hubert Wdowiak.
Na zakończenie Eucharystii ks. dziekan Stanisław Bar wyraził wdzięczność duszpasterzom i rodzicom, podkreślając ogromne znaczenie zaangażowania w kształtowaniu młodego pokolenia w świetle najwyższych wartości, które w dzisiejszych czasach są coraz bardziej marginalizowane.