pielgrzymkaOrganizator Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu zaprasza do wspólnego rodzinnego pielgrzymowania.

Regulamin Rodzinnego Pielgrzymowania:
1. Do rodzinnego pielgrzymowania zaproszone są wszystkie rodziny Diecezji Sandomierskiej.
2. Rodziny pielgrzymują samodzielnie lub z innymi rodzinami (sami tworzą grupę np. kilku rodzin).

3. Pielgrzymka rodzinna odbywa się w dowolnie wybranym dniu w okresie od 1 maja do 16 sierpnia 2018 roku
4. Rodziny mogą pielgrzymować pieszo lub rowerowo.
5. Pielgrzymi powinni odwiedzić jedno z sanktuariów Diecezji Sandomierskiej, które znajduje się poza parafią ich miejsca zamieszkania.
6. Celem pielgrzymki winien być udział we Mszy świętej w sanktuarium oraz modlitwa zawierzenia swojego małżeństwa i rodziny Świętej Rodzinie.
7. Wszystkie rodziny, które udokumentują swoją pielgrzymkę zdjęciami lub filmikiem wezmą udział w konkursie na najciekawszy fotoreportaż lub najciekawszą wideorelację.
8. Fotoreportaż powinien zawierać maksymalnie 10 zdjęć i jedną kartkę formatu A4 opisu (czcionka 12 New Times), a czas wideorelacji maksymalnie 5 minut.

Termin składania prac.
1. Prace należy składać najpóźniej do 20 sierpnia 2018 r.
do Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej, ul. Mariacka 9, 27-600 Sandomierz osobiście lub przesłać mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 506 142 343.
2. Oceny nadsyłanych prac dokonuje komisja powołana przez organizatora konkursu w składzie: ks. Tomasz Cuber, Maria Kryszpin, Jadwiga Zynwala, Małgorzata Krysa IV. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród:
1. Roztrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach 8 września 2018 r. podczas uroczystości zakończenia Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej
2. Nagrodzone zostaną 3 pierwsze miejsca w kategorii fotoreportaż i trzy pierwsze miejsca w kategorii wideorelacja.
3. Wszystkie rodziny uczestniczące w rodzinnym pielgrzymowaniu otrzymają specjalne  błogosławieństwo od Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej ks. bp. Krzysztofa