Get Adobe Flash player

straz 224 maja w pierwszy piątek miesiąca, w dniu św. Floriana patrona wszystkich strażaków na Mszy św. o godz. 18.00 w sposób uroczysty obchodziliśmy święto Straży Pożarnej - zarówno tej zawodowej jak i ochotniczej.
Na Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Piotra Gaja i udziałem ks. Stanisława Wdowiaka obecny był Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu mł. bryg. mgr Marian Róg wraz ze swoimi współpracownikami, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Dzikowa Pan Michał Maj i Strażacy OSP w tym przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Ks. Piotr Gaj w swojej homilii podkreślił ważną rolę jaką odgrywają strażacy w społeczeństwie a członkowie Straży Pożarnej to grupa zawodowa, która cieszy się największym zaufaniem. Podziękował im za ofiarną służbę, za gotowość niesienia pomocy ludziom. Życzył im opieki Matki Bożej, błogosławieństwa Bożego, zdrowia i długiego życia.
Ochotnicza Straż Pożarna w Dzikowie powstała w 1891 roku. Do głównych założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowie należeli przedstawicieli rodu Tarnowskich. OSP Dzików liczy około 40 członków.
Panom Strażakom dziękujemy bardzo za ich pracę i życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów!

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.