Get Adobe Flash player

jerycho rozancoweW poniedziałek 25 czerwca 2018 r. Mszą św. o godz. 18.00, rozpoczęło się w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, które swoją nazwą nawiązuje do starotestamentalnego wydarzenia z Księgi Jozuego.
Tegoroczne Jerycho Różańcowe wpisuje się w duchową formę świętowania Jubileuszu 200-lecia powstania Diecezji Sandomierskiej. Jerycho Różańcowe rozpoczęło się w naszej Diecezji Sandomierskiej 7 października 2017 roku w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii. Codziennie w innej parafii trwa całodobowa modlitwa adoracyjna.

Jerycho Różańcowe w naszej parafii rozpoczęło się o godz. 18.00 i potem nieprzerwane przez całą dobę trwało czuwanie grup i osób przed Najświętszym Sakramentem.
Swoim modlitewnym czuwaniem został rozpięty nad naszą wspólnotą parafialną swoisty parasol modlitwy w każdej chwili wznoszonej przez ręce Matki Bożej przed Boży tron jako wołanie o potrzebne łaski, jako dziękczynienie, jako ufne oddanie się, zawierzenie Miłosierdziu

Intencje Jerycha Różańcowego Diecezji Sandomierskiej, w których modlono się w naszym kościele to:
– Wynagrodzenie Panu Bogu za nasze grzechy, naszego narodu i świata oraz o nawrócenie grzeszników.
– Za Kościół Święty, w intencji Ojca Świętego Franciszka, naszych Biskupów, Kapłanów oraz o nowe powołania do życia kapłańskiego i życia konsekrowanego.
 – W intencji III Synodu Diecezji Sandomierskiej.
 – W intencji naszej diecezji z racji 200-lecia jubileuszu.
 – W intencji rodzin oraz o łaskę wierności Sakramentowi Małżeństwa.
 – O głęboką wiarę dla dzieci i młodzieży.
 – W intencjach wspólnot parafialnych.
Ten szczególny, przez Boga nam dany czas na wspólnej modlitwie gromadził: dzieci, młodzież i osoby dorosłe, duchowieństwo, wspólnoty parafialne i mieszkańców poszczególnych ulic.
Na Mszy św. rozpoczynającej Jerycho Różańcowe w naszej parafii ks. proboszcz Jan Zając zawierzył wszystkie rodziny naszej parafii i całą parafię opiece Matce Najświętszej.
Po Eucharystii rozpoczęło się czuwanie według podanego planu. Był czas na osobistą modlitwę i zadumę, na wspólne modlitwy, spowiedź, rozważania z różańcem w ręce. O godz. 24.00 odbyła się Msza św. konsekrowana pod przewodnictwem ks. Damiana Dziuby, kapłana wywodzącego się z naszej parafii w intencji powołań kapłańskich. Przez cały czas modlitewnego adorowania Najświętszego Sakramentu każdy kto tylko chciał i mógł przybył do kościoła aby Bogu i Matce Najświętszej dziękować, przepraszać.
Jerycho Różańcowe w naszym dekanacie tarnobrzeskim zakończyło się w naszym kościele o godz. 18.00 Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem przeora klasztoru Dominikanów O. Marka Grzelczaka, który również wygłosił homilię. Ks. proboszcz Jan podziękował wszystkim uczestniczącym w Jerychu Różańcowym, za tak piękne i aktywne uczestnictwo.
Mimo trudu i poświęcenia każdy z pewnością przekona się, że ta modlitwa Jerycha Różańcowego była szturmem do nieba i wiele owoców wyprosiliśmy powierzając nasze intencje Bogu przez Maryję.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.