Get Adobe Flash player

W dniu 29 lipca 2018 roku gościliśmy w naszej parafii O. Redemptorystę Antoniego Popka pracującego w Pietropawłowsku w Kazachstanie. Na każdej Mszy św. Ojciec misjonarz opowiadał o swojej pracy w Kazachstanie. Po Mszach świętych mogliśmy wesprzeć misję Redemptorystów w Kazachstanie darem serca.

Pietropawłowsk jest pierwszą placówką, do której przybyli redemptoryści rozpoczynając swoją posługę pośród katolików Rosji i Kazachstanu. Pietropawłowsk jest miastem położonym w północnym Kazachstanie, na trasie kolei transsyberyjskiej. Od dawna był miejscem zsyłek. Wśród zesłańców byli także katolicy, którzy starali się organizować swoje życie religijne. W 1911 r. posiadali już swoją kaplicę i rozpoczęli budowę kościoła, który został poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Parafia w tym czasie liczyła ok. 3 tys. wiernych, należała do dekanatu omskiego w archidiecezji mohylewskiej.
Pietropawłowsk aktualnie liczy 160 tys. mieszkańców. W parafii pracuje obecnie dwóch redemptorystów: o. Tomasz Jakubczak, który pełni funkcję proboszcza i przełożonego wspólnoty (od sierpnia 2015 roku) oraz o. Antoni Popek, a także siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia (od 1993 roku) i siostry redemptorystki, które od 13.05.2001 roku posługują przy odnowionym kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, który władze miasta odsprzedały katolikom.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.