Get Adobe Flash player
W trosce o bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników uroczystości religijnych o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny prosimy o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Bóg zapłać.

pielgrzymka1„Wielbi dusza moja Pana” – to hasło pod jakim w sobotę 4 sierpnia 2018 roku wyruszyła XXXV Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę.
Przed wyruszeniem w drogę grupy kilkuset pątników o godzinie 6:30 wzięła udział we Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Frankowskiego z udziałem m.in. proboszcza Jana Zająca. Ksiądz Biskup Edward prosił Boga o opiekę nad pątnikami by szczęśliwie dotarli do Maryi. Na rogatkach miasta biskup Edward Frankowski błogosławił pątników, a kapłan z parafii Trójcy Przenajświętszej kropił ich wodą święconą.

Na pątniczy szlak wiodący do Jasnej Góry w 2018 roku pielgrzymowało 700 pątników, skupionych w sześciu grupach. Najliczniejszą grupę stanowił Wincenty. Grupa „Barbara” z Tarnobrzega liczyła na starcie 68 pątników. W grupie „Barbara” pielgrzymowało najwięcej we wszystkich z grup księży bo aż 8. Każdy z pątników zaniósł do Jasnogórskiej Matki swoje intencje, prośby, podziękowania.

Pątnicy wędrując pieszo pokonali trasę o łącznej długości około 270 kilometrów przechodząc przez Grębów, Tarnobrzeg, Sulisławice, Kurozwęki, Szydłów, Chmielnik, Kije, Jędrzejów, Goleniowy, Szczekociny, Lelów, Janów, Olsztyn, aż do Częstochowy, do której dotrą 12 sierpnia 2018 roku.

Palące słońce z góry, żar bijący od asfaltu, bąble na stopach, utrudzenie - o tym wszystkim nie będą pamiętali pielgrzymi, kiedy będą kłaniali się  Jasnogórskiej Matce na końcu swojego pielgrzymowania. Wzruszający będzie widok skupionych w jednym miejscu tak wielu zmęczonych ale jakże radosnych pielgrzymów, z których każdy przeżywał inną historię, całkowicie oddając się Bogu w trakcie pielgrzymowania.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.