Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

szkola 18Pierwszy dzień szkoły to zwykle uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i trudny czas dla uczniów. Bo z jednej strony nowy rok szkolny to doskonała okazja do spotkania wielu kolegów nie widzianych na wakacjach ale z drugiej strony rozpoczęcie roku szkolnego oznacza początek nauki i koniec wakacyjnego luzu.

O godzinie 8.00 w naszym kościele rozpoczęła się uroczysta Msza św. z udziałem ks. proboszcza Jana Zająca i ks. Michała Wrony, który w tym roku będzie nauczał w naszej osiedlowej szkole podstawowej. W konfesjonałach posługiwali ks. Piotr Gaj i ks. Stanisław Wdowiak. Podczas Eucharystii modlono się o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha dla rozpoczynających naukę. Ks. Michał Wrona w swoim kazaniu nawiązując do ewangelii dnia dzisiejszego prosił uczniów o rozwój swoich talentów, o pilną naukę, która zaowocuje w przyszłości a nauczycielom życzył zadowolenia z wykonywanej pracy i wielu sukcesów w pracy z uczniami.
Po Eucharystii uczniowie, nauczyciele, rodzice i opiekunowie udali się do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, zapoznanie się z planem lekcji, z wychowawcami i ze szkołą w przypadku pierwszoklasistów.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 771 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.