Get Adobe Flash player

sulislawice 18Oficjalne zakończenie obchodów jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej odbyło się w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium w Sulisławicach.
Kilka tysięcy ludzi z całej diecezji w sobotę 8 września 2018 roku wzięło udział we Mszy św., która była zwieńczeniem wydarzeń, które zaszły w czasie rocznych obchodów jubileuszu powstania diecezji. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej odprawionej o godz. 12.00 przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z bp Edwardem Frankowskim i ojcem Krzysztofem Swołem CR - prowincjałem ojców zmartwychwstańców, kustoszów sulisławskiego sanktuarium. 

We Mszy św. liczny udział wzięli księża, którzy na jubileuszową uroczystość przybyli ze swoimi parafianami, w tym ks. proboszcz Jan Zając i ks. Antoni Sanecki. Swoją obecnością na uroczystości w Sulisławicach zaszczycili Wojewoda Sandomierski Agata Wojtyszek i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jrubas
Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz w wygłoszonej homilii powiedział m.in.: że u Maryi - Matki i Królowej Narodu Polskiego nasi praojcowie w wierze szukali obrony oraz pociechy w dramatycznych wiekach. I to w Maryi znajdowali wzór, dążąc do odnowy moralnej i doskonałości, w codziennej trosce o rodzinę, dom i Ojczyznę.
Wezwał do zrobienia rachunku sumienia wszystkim, bo trochę go zabrakło podczas rocznego świętowania jubileuszu. Jest on jednak niezbędny, żeby móc wyznać ze skruchą własne zaniedbania i przeżyć nawrócenie.
Na zakończenie Mszy św. biskupi poświęcili sukienkę i złote korony oraz pobłogosławili ziarno siewne w związku z obchodami Matki Bożej Siewnej. Następnie ks. bp Krzysztof Nitkiewicz wręczył przedstawicielom obecnych na uroczystości władz, członkom dekanalnych zespołów synodalnych, przedstawicielom zakonów oraz ruchów i stowarzyszeń katolickich dokument roboczy III Synodu Diecezji Sandomierskiej wypracowany przez komisje synodalne.
Drugi etap synodu ma przebiegać głównie na forum dekanalnych zespołów synodalnych, które znając lokalną sytuację i uwarunkowania parafii, dokonają analizy dokumentu roboczego i przekażą w formie pisemnej uwagi i postulaty zredagowane sekretariatu synodu.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.