Get Adobe Flash player

intronizacja 16W dniu 10 września 2018 roku przypada pierwsza rocznica Aktu Intronizacji NSPJ w naszej parafii i 11. rocznica powstania Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii. O godzinie 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Zająca z udziałem ks. Stanisława Wdowiaka w intencji dziękczynnej o obfitość Łask Bożych, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej, zdrowie, pokój i miłość dla Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wcześniej od godz. 17.00 członkowie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ - tak jak w każdy poniedziałek - modlili się za parafię i o intronizację Serca Chrystusa oraz przepraszali za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne. W homilii ks. Jan Zając prosił by ciągle podejmować wysiłki, aby wypełnić zobowiązania wypowiedziane w słowach: „Jezus jest moim Królem” i by intronizacja nie była tylko jednorazowym aktem, ale aby jej treścią żyć na co dzień. Na zakończenie Mszy św. został odnowiony Akt Intronizacji NSPJ.
W czwartek 13 września, przeżywać będziemy rocznicę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze całego miasta Tarnobrzega. Centralna uroczystość Jubileuszowa odbędzie się na Serbinowie o godz. 18:00.


Intronizacja NSPJ jest ruchem świeckich, którzy inspirowani objawieniami, jakie miała Rozalia Celakówna od Pana Jezusa, tworzą wspólnoty, które pragną modlić się za parafię i o intronizację Serca Chrystusa oraz przepraszać za grzechy. – W diecezji wspólnoty powstają od 2003 r. Członkowie wspólnoty starają się często korzystać z sakramentów świętych i podejmują się adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dokonują osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i uznania Go swoim Królem, ale jednocześnie modlą się o to dla całej wspólnoty parafialnej i diecezjalnej.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.