Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

wrzesien 1313 września 2018 odbyło się przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Po zakończonej Mszy św. wieczornej zgromadzeni wierni wyruszyli w procesji fatimskiej ulicami naszej parafii odmawiając różaniec i polecając swoje intencje przez ręce Maryi.

Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym znakom czasu. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo.” – powiedział św. Jan Paweł II w Fatimie w 1982 r.
Procesja z figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi. Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Maryja ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.