Get Adobe Flash player

tornistry 07W święto św. Stanisława Kostka patrona Polski, dzieci i młodzieży podczas Mszy św. o godzinie 18.00 miało miejsce pobłogosławienie i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, które dzieci przyniosły na Mszę św. Dokonał tego i przewodniczył Mszy św. ks. proboszcz Jan Zając. Ksiądz proboszcz Jan i ks. Stanisław Wdowiak pobłogosławili indywidualnie każde dziecko, które było obecne na Eucharystii a na zakończenie modlitewnego spotkania dzieci otrzymały obrazek i słodki upominek.

Św. Stanisław Kostka urodził się w grudniu 1550 r. w Rostkowie. Ochrzczony został w kościele parafialnym św. Wojciecha w Przasnyszu. Od najwcześniejszych lat życia wzrastał w religijnej atmosferze rodzinnego domu. Do dwunastego roku życia Stanisław pobierał nauki w domu rodziców i u miejscowego kapelana. Następnie przez dwa lata razem z bratem Pawłem kształcił się i wychowywał pod opieką młodego nauczyciela Jana Bilińskiego. W czternastym roku życia wyjechał z Pawłem i Janem Bilińskim na dalszą naukę do Wiednia. Zamieszkał w internacie prowadzony przez Ojców Jezuitów. Wśród kolegów wyróżniał się pobożnością, skromnością i umiarkowaniem. Miał nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu. Gorliwie służył do Mszy św., często pozostawał w kościele lub kaplicy na adorację. Odznaczał się też szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej. Stanisław, mając zamiar wstąpić do zakonu Jezuitów, usiłował prowadzić życie na wzór zakonny. Kiedy Stanisław przekonał się, że w Wiedniu nie może być przyjęty do zakonu, zdecydował się na ucieczkę do Rzymu. Tam wbrew woli jego rodziców przyjęto go do nowicjatu. W nowicjacie, jak stwierdzili liczni świadkowie, był wzorem zakonnika. Zmarł w wieku osiemnastu lat 15 sierpnia 1568 roku. Kościół ogłosił go błogosławionym w roku 1605, a świętym w roku 1726.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.