Get Adobe Flash player

sobow 13"...Życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy. I gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie..."

Każdego roku w listopadzie księża modlą się za dusze zmarłych braci księży o życie wieczne dla nich. Tak też i tego roku we wtorek 27 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Sobowie została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem dziekana dekanatu tarnobrzeskiego ks. Adama Marka w intencji zmarłych kapłanów. Modlitwą zostali ogarnięci kapłani zmarli w ostatnich latach a posługujących w dekanacie tarnobrzeskim.

W Eucharystii udział wzięli księża proboszczowie z dekanatu tarnobrzeskiego zaś homilie wygłosił przeor klasztoru OO. Dominikanów w Tarnobrzegu o. Marek Grzelczak, który mówił, że śmierć jest tym momentem, w którym życie człowieka przyjmuje nową formułę. Problem jednak w tym, że do wielu ta informacja wcześniej nie dociera. Ludzie jakby zapamiętują się w pomnażaniu dóbr tego świata i czerpaniu z niego korzyści i nie przyjmują do wiadomości, że nasze życie na ziemi jest ważnym wstępem, uwerturą do dalszego życia - wiecznego.
Po Mszy św. ks. proboszcz Andrzej Maczuga podziękował wszystkim kapłanom za uczestnictwo w Eucharystii i wiernym za udział we Mszy św. i modlitwę za zmarłych kapłanów.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.