Get Adobe Flash player

ministranci 60W pierwszą niedzielę adwentu, 2 grudnia 2018 roku na Mszy św. o godz. 10.00 do grona ministrantów przyjęto 8 chłopców.
Obrzęd włączenia ministrantów do posługi rozpoczął się od ustawienia kandydatów przed ołtarzem i przedstawienia ich przez księdza opiekuna Piotra Gaja. Każdy z kandydatów wezwany przez ks. Piotra z imienia i nazwiska, odpowiedział „jestem”. Nowopromowani odpowiadając na wezwanie wyrazili gotowość do pełnienia funkcji ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Następnie ks. Piotr w imieniu chłopców poprosił odprawiającego Mszę świętą ks. proboszcza Jana Zająca o dopuszczenie kandydatów do pełnienia posługi ministrantów podczas sprawowania liturgii i odprawiania nabożeństw oraz o udzielenie im błogosławieństwa Bożego.

Celebrans zapytał, czy zasługują na to, aby powierzono im zaszczytną służbę ministrantów w zgromadzeniu liturgicznym? Ks. Piotr oznajmił, że zostali pouczeni o wielkiej godności ministranta i jego obowiązkach. Wtedy ks. proboszcz Jan Zając oznajmił, że przyjmuje tych chłopców do grona ministrantów.
- Wypełniajcie swoją służbę jak najlepiej. Bądźcie wiernymi sługami Chrystusa i dobrymi pomocnikami kapłanów - powiedział do nowych ministrantów.

Następnie ks. proboszcz pobłogosławił ministrantów i poświęcił ich stroje. Na znak przyjęcia do grona Liturgicznej Służby Ołtarza nowi ministranci, przy pomocy starszych kolegów nałożyli peleryny.

Ks. proboszcz Jan życzył ministrantom aby byli pociechą dla rodziców, nadzieją dla Kościoła, bo może kiedyś wśród nich wyrosną powołania kapłańskie, czy zakonne. Gratulował im takiego wyboru i życzył, aby nie ustawali w żarliwości w służbie przy Ołtarzu Pańskim.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.