Get Adobe Flash player

roraty 082 grudnia 2018 r. w pierwszą niedzielę miesiąca rozpoczął się adwent – szczególny okres w Kościele chrześcijańskim – czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, okres rorat i rekolekcji. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 7:00 odprawiana jest Msza św. adwentowa, a o godz. 18:00 roratnia. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami. Tradycyjnie po roratach otrzymują pamiątkowe obrazki. Na roraty dzieci przynoszą zrobione przez siebie papierowe podpisane serduszka.

Na zakończenie Mszy św. roratniej następuje moment losowanie figury Matki Bożej. Dziecko, którego serduszko zostało wylosowane otrzymuje figurkę Matki Bożej do domu. Następnego dnia przynosi ją do kościoła na roraty by inne dziecko mogło ją zabrać do siebie do domu.

Adwent (łac. adventus czyli przyjście) jest okresem w Kościołach chrześcijańskich trwającym od czwartej poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia (czyli Wigilii). Jest to czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Na adwent składają się cztery kolejne niedziele adwentowe. W czasie adwentu w liturgii dominuje kolor fioletowy.
Roraty to msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. Charakterystycznym elementem rorat jest zapalanie świecy, zwanej roratką. Jest ona umieszczana w pobliżu ołtarza jedynie w okresie adwentu. Symbolizuje Najświętszą Maryję Pannę.

Najnowsza fotogaleria

Odzwiedzający

Odwiedza nas 363 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.