rekolekcje 08Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz do powtórnego przyjścia Chrystusa Pana. W tym czasie w naszych kościołach spotykamy się na rekolekcjach adwentowych. W naszym kościele w niedzielę 16 grudnia 2018 r. ks. mgr Piotr Wątroba - proboszcz w Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbe w Szczecynie na każdej Mszy św. głosił rekolekcje adwentowe.

Ksiądz rekolekcjonista mówił, że nasze adwentowe poszukiwanie Chrystusa to często odkrywanie Boga, którego tak naprawdę nie znamy, to stawianie Bogu pytań: „kim jesteś dla mnie?” i „jakie jest Twoje miejsce w moim życiu?”.
Patrząc na dużą frekwencję na rekolekcjach można uznać tegoroczne jednodniowe rekolekcje za ważne wydarzenie w naszym adwentowym czuwaniu i przygotowaniu serc na przyjście Pana.